Volný čas

V našem okolí je nepřeberné množství možností jak si užít volný čas. Můžete vyrazit za kulturou, sportem, relaxem nebo do přírody.

Přímo v místě 

Vám můžeme doporučit návštěvu Skanzenu Eden, ke kterému vede cesta doprovázená pohádkovými sochami a menšími lanovými překážkami, kde si děti mohou zahrát na rytíře a vyzkoušet si útrapy jeho cesty. Na začátku Vás přivítá obří Zubr, který je také součástí městského erbu. 

Dále můžete vyrazit do Městského muzea nebo na kulturní akce pořádané městem.

Máte chuť si zasportovat? Čeká na vás řada sportovišť a tras. Ve sportovní hale si můžete zaplavat v krytem bazénu, procvičit se ve Squashi, navštívit posilovnu či se pobavit při bowlingu. Za horkého počasí Vás  zase osvěží pobyt na koupališti a zchladit se můžete na celoročním zimním stadionu. Můžete také vyrazit na tůru, kolo a v zimě na běžky - okolní příroda je protkána bezpočtem zajímavých tras. 

 

 

Do 15 km

se můžeme vrátit na chvíli v čase a ucítit atmosféru středověku u krásné zříceniny Zubštejn nebo navštívit středověký hrad Pernštejnen, který jste mohli vidět nejen v pohádce Jak se budí princezny, ale i v akčních filmech. Pojďte se na chvíli zasnít.

Romantiku si můžete užít na řadě rybníků s možností rybolovu, koupání i dalších služeb nebo na nedaleké rozhledně Karasín.  

Chcete se bát nebo zavítat na divoký západ? I to má své kouzlo. Vyražte na Strašidelnou sýpku Draxmoor nebo Westernové městečko Šiklův Mlýn.

Na Vírské přehradě si pro změnu užijete klidnou procházku po Svratecko- vodohospodářské naučné stezce, pokuď však chcete zažít trochu adrenalinu zúčastněte se „ sjíždění Svratky, tzv. Svratecké třicítky z Víru až do Štěpánovic. Otevírání vodácké sezóny na Vírském kanálu je celorepublikově oblíbené.